nauczyciel w LSE
Anastasiia Everett
Jeśli masz nastoletnie dziecko, wiesz dokładnie, jak bardzo nastolatki lubią gry komputerowe. Na telefonach, tabletach lub komputerach są gotowe do gry 24/7. To oczywiście martwi rodziców. A co z nauką? Rozwojem? Zadaniem domowym?
Ale czy Ty wiesz, że gry takie jak Minecraft, Dota lub World of Warcraft są w stanie pomóc uczniom poprawić angielski? I oto dlaczego:
W grach online uczniowie zanurzają się w środowisku online i muszą rozwiązywać problemy i wykonywać zadania w oparciu o to, co się dzieje. Grywalne postacie mówią graczom, a pulpity nawigacyjne dostarczają niezbędnych szczegółów do zadań i zadań. Jeśli Nastolatki grają w te gry w języku angielskim, automatycznie zanurzają się w środowisku anglojęzycznym.
Neuronaukowcy udowodnili, że uczenie się jest skuteczniejsze, jeśli jest wzmocnione kontekstem. Nauka losowej listy słów może być trudna, ale jeśli ta lista jest ekwipunkiem w grze, a ich zadaniem jest rozpoznanie, jakiej broni użyć w bitwie online, słowa uczą się znacznie łatwiej i łatwiej. Podczas eksploracji świata i poszukiwań gracze Minecraft uczą się nazw biomów, cech geograficznych i zwierząt. Ten zestaw słów jest stale powtarzany w całej grze, co pomaga nie tylko je zrozumieć, ale także nauczyć się.
W przeciwieństwie do słuchania muzyki lub oglądania telewizji, gry online wymagają bezpośredniego udziału w procesie. Decyzje podejmowane przez graczy mają bezpośredni wpływ na ich sukces w grze. Oznacza to, że muszą naprawdę skupić się na słowach postaci i napisach na ekranie. Wiemy, że nastolatkom trudno jest skupić się na odrabianiu lekcji przez długi czas, ale robią to bez problemu w grach wideo.
Wszyscy wiemy, jak gry komputerowe urzekają dzieci i młodzież. I dorosłych;) jednak oprócz tego, że gry wideo są zabawne, interesujące i ekscytujące, są również przydatne. Gry komputerowe zwiększają motywację do nauki języka angielskiego, ponieważ gracz chce zdobyć więcej punktów, przejść na nowy poziom, a do tego trzeba zrozumieć zasady i prawa gry.
Na lekcjach angielskiego uczniowie często boją się popełnić błąd, aby nie wyglądać śmiesznie przed przyjaciółmi. Dla nastolatków kluczowe znaczenie ma to, co myślą o nich rówieśnicy. Lepiej milczeć niż wyglądać śmiesznie i głupio. Często prowadzi to do tego, że nastolatek staje się wycofany i nieśmiały, a to w żaden sposób nie pomaga ćwiczyć języka.
W grach online dla wielu graczy nastolatki muszą komunikować się z innymi graczami w czasie rzeczywistym. Nie ma czasu, aby być nieśmiałym lub martwić się możliwymi błędami. Musimy działać szybko i pewnie. Daje im to pewność, że będą używać języka w grze, na lekcjach angielskiego i w prawdziwym świecie.
W grach online istnieje wiele momentów, w których gracze muszą czytać lub słuchać postaci z gry, aby zrozumieć, co robić dalej. Na przykład muszą czytać informacje w tle gry, takie jak historia światów.
Gry online mogą nawet zachęcać do czytania lub słuchania poza grą. Wielu graczy pisze blogi z instrukcjami dotyczącymi gier, a nawet uruchamia swoje kanały Youtube, na których grają i komentują swoje działania. Inni gracze podążają za nimi i mają silną motywację do zrozumienia wszystkiego, co jest napisane lub powiedziane.
Wiele badań naukowych potwierdza związek między grami online a poprawą języka angielskiego, w tym poszerzenie słownictwa (Sundvqist i Sylven 2014) oraz poprawę ogólnego poziomu języka (Rudis i Postic 2018).
Oczywiście nauki angielskiego nie można zastąpić grami komputerowymi. Uczniowie muszą skupić się zarówno na gramatyce, jak i wokabularii, która jest znacznie szersza niż ta w grze. Ale jeśli twój nastolatek jest podekscytowany Grami Online, nie zabraniaj mu, po prostu zmień język gry na angielski.
Polecany kurs na ten temat
389
0
Co oznaczają AM i PM i jak je rozszyfrować: czas w języku angielskim
nauczyciel w LSE
Anastasiia Everett
30 września 2024
333
0
Audiobooki jako narzędzie do doskonalenia języka angielskiego
nauczyciel w LSE
Nikoletta Shelak
09 lipca 2024
455
0
Podcasty pomagają w nauce angielskiego
nauczyciel w LSE
Judas Everett
13 maja 2024
Używamy pliki cookie
Używamy plików cookie do identyfikacji użytkowników, zapamiętywania preferencji i ustawień użytkowników, analizowania ruchu i trendów na stronie oraz ogólnego zrozumienia zachowań i zainteresowań użytkowników wchodzących w interakcję z naszą Stroną. Kontynuując zgadzasz się na naszą politykę prywatności.