All about school's news and events
LSE Wroclaw
Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w książkach poniżej.
Wszyscy mamy złe nawyki, których chcemy się pozbyć i dobre, o których nabyciu marzymy. Mogą to być umiejętności zawodowe lub osobiste nawyki, które chcemy poprawić. Jednym z nich jest nauka języka angielskiego.
W tej książce Charles Dahigg skupia się na trzech elementach, które tworzą nawyk: wskazówka, rutyna i nagroda. Autor uczy nas również jak zmieniać rutyny w taki sposób, aby zmienić swoje przyzwyczajenia.
Jeśli Twoim celem jest poprawa znajomości języka angielskiego, dzięki tej książce dowiesz się, jak zmienić swoje nawyki i osiągnąć zamierzone cele.
Zakładam, że słyszałeś o tej książce, ale czy stosowałeś ją w swojej nauce języka? Siedem nawyków Stephena Coveya od wielu lat jest skutecznie wykorzystywanych do osiągnięcia rozwoju osobistego i zawodowego.
Jeśli chodzi o naukę angielskiego, Covey zaleca "zacząć od końca". Oznacza to, że ucząc się języka angielskiego musimy zastanowić się, co chcemy osiągnąć. Czy jest to lepsza praca, czy możliwość płynnej komunikacji z kolegami? Kiedy autor mówi "Be proactive!", ma na myśli to, że aby odnieść sukces w nauce języka angielskiego, potrzebujemy pozytywnego nastawienia i wiary w to, że możemy.
Dodatkowo szukajcie wszelkich okazji do ćwiczenia języka. Przeczytaj tę książkę i zastanów się, jak opisane w niej siedem nawyków pomoże Ci zwiększyć efektywność nauki angielskiego.
Jeśli jesteś jedną z tych osób, które codziennie robią długie listy rzeczy do zrobienia i nigdy nie realizują ich w całości, to ta książka jest dla Ciebie. Brian Tracy uczy nas, jak lepiej rozdysponować nasz czas, wykorzystując ideę "zjedzenia żaby". Co oznacza - wykonuj najpierw najtrudniejsze, najbardziej nielubiane zadania.
Chodzi o te zadania, których nie chcemy robić, ciągle odkładamy na później, a potem czujemy się źle, bo ich nie zrobiliśmy. Zajmując się najpierw tymi krytycznymi zadaniami, możemy znacznie lepiej zarządzać naszym czasem i być bardziej produktywni.
Jak te rady mają się do nauki języka angielskiego? Czy często odkładasz trudne tematy, które trudno Ci zrozumieć? Lepiej nauczyć się kilku nowych słów niż próbować zrozumieć zdania warunkowe typu mieszanego, prawda? Tak więc bierz się do roboty!
Recommended course
56
0
Co oznaczają AM i PM i jak je rozszyfrować: czas w języku angielskim
nauczyciel w LSE
Anastasiia Everett
30 September 2024
217
0
Audiobooki jako narzędzie do doskonalenia języka angielskiego
nauczyciel w LSE
Nikoletta Shelak
09 July 2024
351
0
Podcasty pomagają w nauce angielskiego
LSE teacher
Judas Everett
13 May 2024
Używamy pliki cookie
Używamy plików cookie do identyfikacji użytkowników, zapamiętywania preferencji i ustawień użytkowników, analizowania ruchu i trendów na stronie oraz ogólnego zrozumienia zachowań i zainteresowań użytkowników wchodzących w interakcję z naszą Stroną. Kontynuując zgadzasz się na naszą politykę prywatności.